Bokser

Nie wiele osób wie, że ten groźnie wyglądający pies, jakim jest bokser, jest naprawdę bardzo przyjaznym psem do towarzystwa. Wygląda groźnie, przez co wielu ludzi boi się tej rasy.

Bokser

Bokser – źródło: Psiaki12.pinger.pl

Okazuje się jednak, że zupełnie bezpodstawnie, gdyż boksery nie tylko są żywiołowe i towarzyskie, ale również świetnie czują się w towarzystwie dzieci, dla których są bardzo cierpliwe. Boksery to średniej wielkości psy, które maksymalnie mogą osiągnąć 63 centymetrów w kłębie przy wadze do około 30 kilogramów. Suki są oczywiście mniejsze i lżejsze od psów. Chcąc kupić boksera musimy wiedzieć, że jest to pies, który znacznie lepiej będzie czuł się w mieszkaniu niż mieszkając na podwórku. Wszystko przez to, że nie posiada podszerstka, a co za tym idzie, jest nieodporny na niskie temperatury. Co do umaszczenia to może być ono białe, czarne, pręgowane lub żółte. Boksery żyją około 10 lat, a najczęstszymi chorobami na jakie zapadają są dysplazja stawu biodrowego, niewydolność mięśnia sercowego, nowotwory czy skręt żołądka.


1 komentarz »

  1. Mam dwa boksery i wiem z doświadczenia, że to naprawdę fajne psy. Bardzo czyste, ale jednak groźne z wyglądu. Z moim psiakiem gramy czasem w piłkę, choć jest okres zimowy. Kiedyś może podeślę jakieś zdjęcia.

    Comment by Boksery — 15 stycznia 2014 @ 12:16

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Dodaj komentarz