Ratlerek

Mimo, że ratlerki są małe, potrafią one czasem nieźle pohałasować. Dlatego też od samego mała powinniśmy uczyć je posłuszeństwa  i odpowiednich reguł prawidłowego zachowania.

Ratlerek

Ratlerek – źródło: Petstyle.pl

Kiedy mały piesek wyczuje jakiś szmer, szum czy hałas, od razu daje o sobie znać i szczeka. Dzieje się tak dlatego, że ratlerki są bardzo czujnymi pieskami.  Bardzo lubi wszelkiego typu zabawy- także i z dziećmi.  Ratlerek jest takim psem, który to potrafi nawet wyczuć nastrój i humor swojego właściciela. Ratlerek jest zawsze w dobrym humorze tylko czasem jak ma „gorszy” dzień na każdego warczy i szczerzy swoje malutkie, ale ostre ząbki- wygląda wtedy bardzo groźnie i może nawet niejednego przestraszyć. Co ważne jest on bardzo ciekawy świata i otoczenia, w którym obecnie przebywa. Jest bardzo inteligentny, szybko i łatwo się uczy. Trzeba pamiętać o zasadzie, że jeśli się ma takiego pieska powinno się o niego dbać i poświęcać mu swoją uwagę, gdyż kiedy będziemy go lekceważyć, prędzej czy później stanie się płochliwy i bardzo nerwowy.


1 komentarz »

  1. Uwielbiam mojego psa bo jest bardzo czysty i potrafi świetnie się bawić z dziećmi. Jestem zdania, że warto mieć psa, który będzie współpracował z dziećmi, bo to zawsze pomaga w uczeniu odpowiedzialności swoich dzieci.

    Comment by Ratlerki — 16 stycznia 2014 @ 12:15

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Dodaj komentarz