Bokser – cechy charakterystyczne

Wśród psów zaliczanych do psów stróżujących znajduje się także bokser. Psy tej rasy są psami należącymi do psów wielkości średniej. Mają stosunkowo silny kościec, zwartą budowę ciała, a ich sylwetka przypomina kwadrat. W wyglądzie boksera uwagę zwraca przede wszystkim jego głowa, która jest stosunkowo szeroka. Boksery należą do psów mocno umięśnionych. Przedstawiciele tej rasy są psami bardzo żywiołowymi, wesołymi, psami lubiącymi zabawę.

Boksery mają krótki włos, który jest lśniący i twardy. Włos ten przylega do ich skóry i jest bardzo łatwy do pielęgnowania. Boksery to najczęściej psy w różnych odcieniach koloru żółtego. Zdarzają się także boksery, których maść jest pręgowana. Średnia długość życia bokserów wynosi 10 lat. Od samego początku psy tej rasy muszą być konsekwentnie wychowywane. Właściciele muszą im zapewnić dużo ruchu, muszą więc mieć dużo wolnego czasu. Są to psy idealne dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż są bardzo cierpliwe. W ich otoczeniu mogą znajdować się inne zwierzęta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz