Border Collie – opis rasy

Wśród różnorodnych ras psów pasterskich na uwagę zasługuje border collie. Współcześnie hodowane psy tej rasy są dalekimi potomkami psów collie, które były hodowane w Anglii i Szkocji. Obecnie są to jedne z najbardziej popularnych psów pasterskich, które są hodowane nie tylko przez miłośników psów, ale przede wszystkim przez osoby zajmujące się pasterstwem. Jest wiele przymiotników, którymi określa się psy należące do tej rasy. Na pierwszym miejscu wymienia się taką ich cechę jak czujność.

Owczarki border collie są także psami bardzo aktywnymi, inteligentnymi oraz psami, które bardzo łatwo się uczą. Psy te uwielbiają swoich właścicieli, potrzebują dużo ruchu, nie zaleca się więc trzymać ich w kojcach. Psy tej rasy ważą od 15 do 20 kilogramów, suczki są nieco lżejsze – ważą od 12 do 18 kg. Są to psy bardzo różnorodnie umaszczone, najczęściej spotkać można border collie czarno-białe lub czarno-białe z podpaleniami. Border collie są psami zrównoważonymi i uległymi. Są psami idealnymi dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz