Buldog Francuski Pies – opis rasy

Istnieje wiele ciekawych francuskich piesków. Najlepszym z nich na pewno jest buldog francuski. Jeśli chodzi o jego dyscyplinę wobec człowieka to jest przyjaźnie nastawiony. Jego cechą charakterystyczną jest to, iż ma znakomite podejście do życia. Pieski są na tyle zabawne, że możemy spokojnie zostawić nasze pupilki w ich obecności na wiele godzin.

Ten pies może być agresywny, ale jego postura bardziej przypomina takiego, który jest pozytywnie nastawiony do ludzi. Może przybywać w gronie z innymi zwierzakami, więc jak się zastanawiamy czy kupić kotka czy innego pieska, nie ma się czego bać. Kocha przebywać z ludźmi starszymi. Śpi zaledwie 5 godzin na dobę co w zupełności mu to wystarcza. Zjada tylko 2 posiłki dziennie więc jego utrzymanie będzie tanie. Jeśli chcemy doświadczyć zadowolenia wobec naszego pieska, trzeba mu przygotować gotowane mięso po południu i wieczorem suchą karmę. Żyje do 20 lat.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz