Chart Afgański Pies – pielęgnacja

Chart afgański ten szczeniak różni się zdecydowanie od pozostałych chartów, ponieważ ma jedwabistą, długą, delikatną sierść. Starannie trzeba zadbać w jego pielęgnacji oraz utrzymywaniu. Piesek jest bardzo odporny na różne warunki atmosferyczne, lecz podatny jest jednak na choroby, jak rak czy alergię. Piesek bardzo przywiązuje się do swojego pana, zawsze jest jemu wierny. Dzieci świetnie potrafią się z nim bawić. Umaszczenie występuję u tej rasy różnoraki. Żyją statystycznie do 18 lat.

Psy mają wysokość od 68 do 74 centymetrów, a suki sięgają wysokość od 63 do 69 centymetrów. Masa ciała u psów sięga od 20 do 25 kilogramów, lecz suki mają od 15 do 20 kilogramów. Lubi dominować nad innymi psami. Jest niezależny oraz bardzo odważny. W tresurze prosty, ale wymaga zdecydowanej ręki. Pies cechuję się instynktem łowieckim, więc powinno się uważać czasami na jego zachowania. W Polsce staję się coraz bardziej popularny, lecz mamy swojego bardzo cenionego charta polskiego, z którego możemy być dumni.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz