Chow Chow Pies – charakterystyka

Bardzo popularna rasa na całym świecie. Cechuję się niezwykłym zawzięciem w trybach pracy. Przykładowo niegdyś ten pies był wykorzystywany jako środek transportu w górach Tybetu. Posiada bardzo długą sierść liczącą około 10 cm jak i dość grubą skórę około 3-4 mm, więc można sobie wyobrazić, w jak ciężkich warunkach może przetrwać. Kochany przez społeczeństwo, ponieważ można z nim spędzać wiele godzin na świeżym powietrzu. Ma charakterystyczny chód jak i krótkie nóżki.

Posiada czarno-niebieski język. Suki czasem bywają agresywniejsze i bardziej szczekliwe niż samcy. Niestety nie da się zaimponować przed swoimi przyjaciółmi jego sprytem przy różnych sztuczkach, dlatego że nie jest skory do pochłonięcia takiej wiedzy w dziedzinie tresury. Pielęgnację trzeba utrzymywać na wysokim poziomie, ponieważ bardzo często się leni. Jest podatny na różne uczulenia, zwłaszcza po szczepieniu. Częste szczotkowanie i rzadsze kąpiele to standard.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz