Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Jeżeli hodujemy owce, z pewnością przyda nam się pomocny pies, który ma dobre podejście do tych zwierząt. Najlepiej wziąć taką rasę psa, która od pokoleń zajmuje się owcami. Może to być duży szwajcarski pies pasterski lub też jakikolwiek owczarek. Zwierzęta te mają bowiem największy talent do stróżowania owiec. Są duże i silne, a przy tym odważne, w razie potrzeby mogą zatem obronić stado przed napaścią drapieżników.

Dla samych owiec psy te zaś okazują się niezwykle łagodne i opiekuńcze, a jednocześnie stanowcze. Dlatego tez nigdy same ich nie gryzą, nie straszą, lecz potrafią skutecznie zaganiać. Rzecz jasna, owczarki i inne psy nadające się idealnie na stróżów owiec mogą tez pilnować domu czy zabudowań gospodarczych. Są to zwierzaki czujne i inteligentne, nieufne wobec obcych, lecz mocno przywiązane do właścicieli. Potrafią też okazać się wyjątkowo dobrymi towarzyszami i przyjaciółmi. Dlatego tez osoby posiadające podobne psy są z nich bardzo zadowolone i nie zamieniłyby ich na inne rasy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz