Flat Coated Retriever Pies – choroby

Flat coated retriever bardzo dobrze sobie radzi w kontaktach z ludźmi, szybko potrafi zaufać nawet nieznajomemu człowiekowi. Jest psem bystrym, rozważnym, odpowiedzialnym. Szczeniak bardzo dobrze bawi się z naszymi pociechami. Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany. Choruję najczęściej na nowotwór oraz na dysplazję stawów łokciowych, biodrowych, problemy z oczami, zwichnięcia rzepki, więc jak widać, trzeba koniecznie odwiedzać weterynarza.

Zwraca się uwagę na jego wyżywienia, trzeba podawać wysokoenergetyczną karmę. Świetnie radzi sobie w aportowaniu, tropieniu czy galopowaniu. Atrakcji przy tej rasie jest wiele. Pies osiąga wysokość od 56 do 61 centymetrów, suka osiąga wysokość od 51 do 56 centymetrów, ogólnie ta rasa mają masę ciała od 25 do 36 kilogramów. Jest ufny, można go przekupić za dobre jedzenie. Umaszczenie występuję brązowe oraz czarne. Pełno żywiołu wprowadzi zapewne do naszego domostwa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz