Hawańczyk Pies – charakter

Hawańczyk jest psem typowo towarzyskim oraz reprezentacyjnym. Ściśle przywiązuję się do swojego pana, powinno się z nim bardzo często przebywać, nie może zostawać sam na sam, ponieważ zaczyn się dziwnie zachowywać. Pieski są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne, także mają długą żywotność. Podatne są na choroby, takie jak zwyrodnienia kości oraz stawów, zdarzają się też problemy z oczami.

Wymaga konkretnej pielęgnacji, powinno się 5 razy dziennie rozczesywać. Ma włosy, a nie jak pozostałe pieski normalną sierść. Włos osiąga długość od 12 do 18 centymetrów. Pies ma od 23 do 35 centymetrów wzrostu oraz masę ciała od 5 do 7 kilogramów. Tolerancyjne wobec nieznajomych osób, czy też nowo poznanych osobników. Dobre miejsca zajmuję w zawodach sportowych, jak agility. Jest czujny, inteligentny, ruchliwy, ale nie nad pobudliwy. Umaszczenie zdarza się rude, popielate, białe, brązowe, a najbardziej popularniejszy kolor, to kolor brązoworudy, przypominający barwę tytoniu. Pełen życia, warto poświęcić się jemu tresurze.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz