Hodowla psów

Pięknego psa można wyhodować pod warunkiem właściwego odżywiania i to zależy już tylko od Ciebie. Jeżeli będziesz stosować się do poniższych rad to z całą pewnością wyhodujesz pięknego psa i będziesz z niego zadowolony. Pies trawi przede wszystkim białko zwierzęce (mięso) nadmiar tez szkodzi (ilość mięsa użytego do przygotowania pokarmu nie powinna przekraczać 2/3 ciężaru całej porcji.

Mięso wołowe (można surowe) mielone, siekane, od pierwszych dni. Wskazane są serca, konina, baranina, kozina i wątroba (jako źródło witamin) 2-3 razy w tygodniu. Niezbędny jest ser biały, jajka (łącznie ze skorupkami)-na początku codziennie, w wieku 8-9 miesięcy stopniowo wycofujemy, w wieku 12-14 miesięcy 1 jajko tygodniowo lub w ogóle. Nie zapominajmy o miłości, jaką należy obdarzyć pupila.

Trochę czułości i odpowiednia opieka zadziała cuda. Nasz zwierzak będzie zdrowy i szczęśliwy. Trzeba także podawać naszemu zwierzakowi witaminy i często sprawdzać sierść. A w wypadku, jakich dolegliwość skontaktować się z weterynarzem.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz