Leonberger – opis rasy

Duże, puchate psy to marzenie wielu osób. Są one nie tylko bardzo ładne, ale też przyjemnie jest się do nich przytulić. Zwykłe takie zwierzęta łączą siłę z łagodnością, dzięki czemu mogą być zarówno naszymi ochroniarzami, jak też przyjaciółmi. Zwykle lubią tez one dzieci. Jednym z popularnych ostatnimi czasy dużych, puchatych psów okazuje się Leonberger. Pies ten wywodzi się z Niemczech i jest zwierzęciem górskim. Liczy do osiemdziesięciu centymetrów wzrostu, ma nieregularne ubarwienie, trochę rudawe, trochę złociste, a na samym pysku ciemne.

Leonbergery w zasadzie poniekąd przypominają lwy. Świetnie sprawdzają się jako pasterze trzody, potrafią też ratować osoby przysypane lawiną. Można też jednak hodować je w mieście, o ile ma się duży ogród, w którym może on się wybiegać bądź też o ile chodzi się z nim na długie spacery. Leonbergery potrzebują bowiem sporo ruchu. Są to zatem psy dla osób, które lubią aktywność na świeżym powietrzu i długą zabawę z psem. Dobrze chowają się w rodzinie, gdzie wiele osób chodzi z nimi na spacery i się bawi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz