Maltańczyk Pies – opis rasy

Maltańczyk jest starą rasą, ale stającą się bardziej rozchwytywaną na całym świecie. Szczególną uwagą zwraca na siebie, jego niezwykła sylwetka. Szczeniak jest miniaturowy, ale za to z wielkim uczuciem. Zawsze słucha swojego pana, na każde możliwe polecenie. Nie staję się nieznośny czy konfliktowy. Jest na tyle spokojnym pieskiem, że potrafi rozweselić każdego smutasa. Od czasu do czasu powinno się go wyprowadzać na zewnątrz, lecz jest na tyle elastyczny, że potrafi przeleżeć cały dzień na kanapie.

Cechują się niebywałą wrażliwością. Nie powinno się go karcić. Nie zasługuję na złe traktowanie. Umaszczenie jest śnieżno białe. Sierść jedwabista, miękka, delikatna, obfita. Piesek może służyć jako piesek „przytulanka”, ponieważ bardzo lubi wszelkie pieszczoty. Wydaję ostrzegawcze śmieszne dźwięki jak się ktoś zbliża, lecz wcale nie jest nastawiony bojowo do obcych zwierząt czy ludzi. Poskromi wszystkich domowników swoją miłością.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz