Nowofundland – temperament

W Nowej Fundlandii w Kanadzie została stworzona rasa psów powszechnie znanych jako nowofundlandy. Mieszkańcy Nowej Fundlandii wykorzystywali psy tej rasy głównie jako psy pociągowe. Obecnie jednak nowofundlandy są przede wszystkim psami towarzyskimi oraz psami ratownikami. Ponieważ nowofundlandy ze wszystkich przedstawicieli psich ras są najlepszymi pływakami, nic wie dziwnego, że są to psy powszechnie wykorzystywane przez ratownictwo wodne.

Dzieje się tak nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach świata. Mimo swej dość dużej postury nowofundland to pies, który doskonale sprawdza się w roli towarzyszy zabaw i opiekunów dzieci. Psy tej rasy nie lubią przebywać samotnie, nie powinny więc być trzymane w kojcach, nie nadają się także dla ludzi dużo czasu spędzających poza domem. Są to psy bardzo łagodne, bardzo przywiązują się do swoich opiekunów. Na ulicach naszych miast możemy spotkać nowofundlandy o umaszczeniu czarnym, brązowym lub biało-czarnym. Nowofundlandy średnio żyją 11 lat.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz