Owczarek Belgijski Malinois – cechy

Za założyciela rasy owczarka belgijskiego uważa się profesora weterynarii A. Reuela. Pod koniec XIX wieku w Belgii istniało bardzo dużo psów pasterskich, które w wielu wypadkach znacznie się do sobie różniły zarówno jeśli chodzi o budowę ciała, jak też i o rodzaj i typ sierści. W związku z tym podjęto działania, aby w jakieś sposób strać się psy te ujednolicić, a także usystematyzować. Właśnie z tego powodu poproszono pomoc profesora Reuela, który wykładał w Wyższej Szkole Weterynaryjnej w Cureghem.

O tym jak spora była liczba tego psów świadczą opisy ówczesnych badań. Już na początku swojej pracy profesor zgromadził bowiem blisko 120 psów. Jego praca była więc bardzo mozolna i wymagająca. Jednak już pod koniec XIX wieku można było obserwować jej pierwsze efekty. W 1891 roku powstał bowiem pierwszy oficjalny klub owczarka belgijskiego. Rok później w 1892 roku ustanowiono zaś już oficjalny wzorzec rasy owczarek belgijski malinois. Od tego czasu badania i prace nad rasą przybrały na tempie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz