Owczarek Francuski – hodowla

Owczarek francuski pochodzi z miejscowości Brie we Francji. I właśnie od tej miejscowości czerpie jedną ze swych nazw. Owczarek francuski jest bowiem bardzo często nazywany wymiennie briardem. Historia tego psa sięga bardzo odległych czasów. Przyjmuje się bowiem, że psy, które mogłyby być protoplastą owczarka francuskiego zamieszkiwały Francję już od kilkuset lat. Jednak jakiegoś usystematyzowania tej konkretnej rasy dokonano dopiero u schyłku XIX wieku.

Większe zainteresowanie owczarkiem francuskim zaczęto obserwować w latach 80 XIX wieku. Oficjalnie została ona zaś uznana jako obowiązująca rasa w roku 1894. Początkowo psy te był wykorzystywane głównie do pilnowania stada. Były więc bardzo pomocne przy pomocy bydła czy owiec. Psy były w stanie skutecznie obronić stado przed zagrażającymi mu wilkami. Kiedy zaś zagrożenie minęło były w stanie skutecznie przepędzić stado z jednego miejsca na drugie. Owczarki doskonale wywiązywały się z tej roli, a wiele ze zdobytych wówczas cech jest obecnych do dzisiaj.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz