Owczarek Niemiecki – szczeniaki

Niezwykle popularną rasą psów jest owczarek niemiecki. Jak wskazuje już sama nazwa, psy tej rasy pochodzą z Niemiec. Są to psy średniej budowy ciała. Psy tej rasy osiągają wielkość od 60 do 65 cm, suczki owczarka niemieckiego osiągają wielkość od 55 do 60 cm. Są to psy bardzo silne, ich sierść jest prosta i twarda krótkiej długości. Owczarki niemieckie są psami bardzo inteligentnymi, które bardzo łatwo i szybko się uczą.

Przedstawiciele tej rasy wymagają niezwykle dużo ruchu, doskonale sprawdzają się w roli zarówno psów rodzinnych, jak również psów stróżujących oraz psów obronnych. Owczarki niemieckie są jednymi z częściej spotykanych psów na ulicach polskich miast. Do popularności psów tej rasy przyczyniły się między innymi telewizyjne seriale z ich udziałem ( ostatnio możemy oglądać owczarka niemieckiego w polskim serialu „Komisarz Aleks”. Owczarki niemieckie średnio dożywają 13 lat. Owczarki niemieckie bardzo często cierpią na dysplazję stawów biodrowych. Mogą cierpieć także z powodu alergii.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz