Owczarek Niemiecki – szczeniaki

Niezwykle popularną rasą psów jest owczarek niemiecki. Jak wskazuje już sama nazwa, psy tej rasy pochodzą z Niemiec. Są to psy średniej budowy ciała. Psy tej rasy osiągają wielkość od 60 do 65 cm, suczki owczarka niemieckiego osiągają wielkość od 55 do 60 cm. Są to psy bardzo silne, ich sierść jest prosta i twarda krótkiej długości. Owczarki niemieckie są psami bardzo inteligentnymi, które bardzo łatwo i szybko się uczą.

Przedstawiciele tej rasy wymagają niezwykle dużo ruchu, doskonale sprawdzają się w roli zarówno psów rodzinnych, jak również psów stróżujących oraz psów obronnych. Owczarki niemieckie są jednymi z częściej spotykanych psów na ulicach polskich miast. Do popularności psów tej rasy przyczyniły się między innymi telewizyjne seriale z ich udziałem ( ostatnio możemy oglądać owczarka niemieckiego w polskim serialu „Komisarz Aleks”. Owczarki niemieckie średnio dożywają 13 lat. Owczarki niemieckie bardzo często cierpią na dysplazję stawów biodrowych. Mogą cierpieć także z powodu alergii.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

2 thoughts on “Owczarek Niemiecki – szczeniaki”

  1. Wszystko fajnie ale trochę brakuje informacji, że owczarki niemieckie to psy które wymagają szkolenia. I to nie chodzi o to, żeby tylko psu rzucić piłkę i psa wybiegać. Ta tasa psa bez porządnego treningu wariuje – zacznie niszczyć dom, kanapy, meble, buty. Owczarek niemiecki jest naprawdę bardzo wdzięcznym psem, ale jego cechy charakteru uzyskuje się dopiero dzięki codziennemu treningowi. Ponoć właśnie najlepiej psa trochę na początku wybiegać, a potem trenować żeby podczas treningu miał czysty umysł. To przykre ale właśnie dlatego mamy tyle porzuconych owczarków niemieckich w lasach i przy drogach ponieważ ludzie sobie nie radzą z okiełznaniem tej rasy. To NIE jest pies do domu którego wyprowadzisz jedynie na spacer godzinkę, dwie dziennie i będzie spokojny. Potrzebujesz spokojnego psa? Zapomnij o owczarku. To jest pies dla bardzo aktywnych ludzi. I nie. Na podwórku się pies nie wybiega. Pies trzymany cały czas na podwórku nawet tak inteligentnej rasy zamieni się w zwykłego podwórkowego szczekacza. Polecam poczytać przed decyzją o wyborze tej rasy. Pozdrawiam.

  2. Aaa, no i jeszcze jedno, bo w artykule jest informacja, że u tych psów występuje dysplazja stawów biodrowych. Tak. Właśnie dlatego psy z prawdziwych LEGALNYCH (ojciec i matka) są poddawane obowiązkowym testom DNA i testom psychologicznym. Bez realizacji tych testów nie można rozpocząć legalnej reprodukcji tej rasy psa w Polsce. To właśnie dla tego ten pies kosztuje od 2000 zł w górę, ponieważ kupując psa z legalnej hodowli wykluczasz w dużej mierze prawdopodobieństwo tych typowej dla tej rasy chorób. A jeśli zdecydujesz się kupić psiaka z allegro za 800zł… to już loteria i w dodatku wspierasz nielegalną hodowle gdzie często psy są trzymane w ohydnych warunkach. Leczenie chorego psa, który w wieku kilku lat zachoruje na dysplazje stawów biodrowych kosztuje tysiące złotych, a zakup z legalnej hodowli nawet 1800zł, więc chyba warto zrobić to raz a porządnie i nie krzywdzić zwierząt.

Dodaj komentarz