Papillon Pies – charakter

Piesek o krótkim włosku, malutki ale posiadający bardzo dużo pozytywnych charakterystycznych cech. Piesek papillon potrafi zaskoczyć każdego właściciela. Stara się nie szczekać, nie hałasować w bloku czy w małym gospodarstwie domowym. Toleruję obce osoby. Kocha długie spacery. Cechuję się śmiesznym kształtem uszu bo są podobne do skrzydeł motyla. Piesek bardzo zdyscyplinowany, ponieważ niegdyś występował na dworze szlacheckim, jak również arystokrackim. Bardzo wesoły i pełen radości, bardzo inteligentny.

Umaszczenie białe z czerwonymi i czarnymi łapkami. Pochodzenie francuskie. Podatny na choroby, takie jak zanik siatkówki, łamanie kości, wypadanie rzepki stawowej. Ma wysokość 20-28 cm, masa ciała 2-5 kg, żyję około od 13 do 15 lat. Czesanie jego krótkich włosków zaleca się 2 razy w tygodniu. Jego kupno wymaga kosztu rzędu około 1000 złotych, a utrzymanie około 250 złotych miesięcznie. Fajny piesek, świetnie bawi się z dziećmi. Na spacerach lubi zaskakiwać, ponieważ kręci go zapuszczanie się na inne zwierzyny. Przy odpowiednim nakładzie tresury, można zabrać go na ciekawy sport agility.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz