Pekińczyk Pies – hodowla

Pekińczyk jest ostatnio bardzo popularny pośród wszystkich ludzi na całym świecie. Jak sięgniemy do kronik historii, zauważyć można, że pełnił bardzo odpowiedzialną funkcję, gdyż potrafił odpędzić złe duchy. Szczeniak cechuję się niezwykła silną osobowością. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tresurze w chwili jego dorastania. Bardzo posłuszny swojemu właścicielowi, zawsze będzie go strzegł od różnych niebezpieczeństw. Umaszczenie występuję we wszystkich kolorach tęczy oprócz albinotycznego. Żyję do 20 lat.

Nie są wymagające, nie potrzebują dużo ruchu oraz specjalistycznego pokarmu. Są niestety chorowite, na wypadnie gałki ocznej, problemy z porodem, wady rozwojowe serca i naczyń i wiele innych. Zaleca się go codziennie czesać, strzyżenie raczej bardzo sporadycznie. Sięgają maksymalną wysokość do około 20 centymetrów. Psy mają masę ciała maksymalnie do 5 kilogramów, a suki do 5,5 kilogramów. Włos bujny i prosty. Współcześnie jest psem reprezentującym oraz towarzyskim.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz