Shih Tzu Pies – pielęgnacja

Shih tzu żyję mniej więcej od 15 do 20 lat. Jednak przez wszystkie te lata jakie mielibyśmy z nim do czynienia, nie zapomnimy do końca naszego istnienia. Bardzo dobrze zachowuję się w towarzystwie innych zwierzątek, także mogą się spokojnie ze sobą bawić. Te szczeniaczki mają bardzo dobry kontakt z dziećmi, uwielbiają się z nimi bawić. Umaszczenie występuję beżowe, czarne oraz białe i wszystkie możliwe kolory świata. Występuję na psich wystawach, ale trzeba o niego konkretnie zadbać, by mógł tam się dobrze prezentować.

Właściciel tego pieska powinien być na pewno odpowiedzialnym, gdyż codzienna pielęgnacja i utrzymywanie są czasem męczące. Ma poważne problemy zdrowotne, takie jak zespół Cushinga, zwężanie nozdrzy, choroby serca, entropiom oraz wiele innych. Piesek sięga wysokością od 23 do 27 centymetrów oraz masą ciała od 4,5 do 9 kilogramów. Przesyca go pozytywna energia, witalność, zwinność oraz niezwykła inteligencja. Warto się nim zainteresować, ponieważ popularność jego wzrasta z dnia na dzień.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz