Sznaucer Miniaturka – opis rasy

Jeżeli gustujemy w niewielkich, ale sympatycznych i przyjaznych pieskach, możemy kupić sobie sznaucera miniaturkę. Jest on malutki, dzięki czemu świetnie sprawdza się w mieście, na niewielkim metrażu. Pies tej rasy okazuje się przyjaźnie nastawiony, ufny, pogodny, skory do zabawy oraz pieszczot. Ma przemiłą sierść, która może przybierać różne barwy, od ciemnej, czarnej lub szarej, aż po białą. Należy jednak pamiętać, aby należycie dbać o tę sierść, czesać ją i pielęgnować, szczególnie w okresie linienia.

Wiele osób jest zdania, że sznaucer miniaturka to idealny towarzysz. Pies ten uwielbia się zarówno bawić, jak tez przytulać, chętnie wychodzi tez na spacery. Potrafi rozproszyć nasze smutki, gdyż jest niezwykle pocieszny i zabawny. W dodatku cechuje go duża inteligencja i empatia, dlatego potrafi wyśmienicie wyczuć nastrój człowieka i dostosować się do niego. Taki psiak to prawdziwy skarb. Warto zatem zaopatrzyć siew takiego przyjaciela, który z pewnością okaże się niezwykle wierny i oddany.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz