Wilczarz Irlandzki Pies – charakter

Wilczarz irlandzki cechują się niezwykłym ustabilizowanym temperamentem. Jak sama nazwa mówi pochodzi z Irlandii, ale coraz bardziej jest nabywany przez Polaków. Jego utrzymywanie nie jest wcale takie tanie, ponieważ miesięczny koszt jest aż 500 złotych. Umaszczenie jest czarne, czysto białe, cętkowane, pszeniczne, czerwone. Sierść jest szorstka oraz sztywna. Świetnie radzi sobie z kontaktami innymi ludźmi. Jest na tyle inteligentny oraz sprytny, że potrafi rozróżnić człowieka już z daleka, czy to nieznajomy, czy osoba bliska.

Psy sięgają wysokością od 80 do 90 centymetrów, także suki mają wysokość od 71 do 85 centymetrów, a masa ciała psów minimalnie wynosi do 54,4 kilogramów oraz w przypadku suk do 40,5 kilogramów. Szczeniak kiedyś polował na dziki, wilki oraz łosie. Instynkt łowiecki działa w każdym momencie, ale jest na tyle cierpliwy oraz nie nadpobudliwy, że wie kiedy z niego skorzystać. Kochane zwierzę, ale nie każdą kieszeń.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz