Yorkshire Terrier Pies – umaszczenie

Bardzo często spotyka się tego pieska na występach, pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest miniaturowy. Yorkshire terrier nieraz potrafi zaskakiwać swoją niezwykła osobowością. Piesek ma bardzo duży temperament. Jest bardzo śliczny w wyglądzie oraz bardzo mały. Maksymalnie może ważyć do 3,2 kilograma. Niegdyś tępił myszy oraz szczury w starszych gospodarstwach domowych. Teraz jest typowym pieskiem pupilkiem, każdego domownika, który go posiada. Ostatnio bardzo popularny nie tylko w Wielkiej Brytanii, także na całym świecie.

Włos bardzo delikatny, krótki, wymaga szczególnej troski. Podatny jest na różne choroby, takie jak problemy z uszami, tchawicą, wypadającą rzepką stawową. Umaszczenie ma ciemne, srebrno-złote oraz stalowo-złote. Kochany piesek, ponieważ potrafi zabawić każdego człowieka. Dogaduję się świetnie z dziećmi, szalenie się przy tym bawiąc. Bardzo przywiązuję się do całej rodziny oraz szczególnie do właściciela. Potrafi wyczuć dobrego człowieka i od razu do niego lgnie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz