Zakazane produkty dla kotów

Większość ludzi posiadających koty doskonale wie, co podawać swoim kochanym pupilom. Jednak często popełniają błędy. Chce poruszyć sprawę tego, co koty raczej nie powinny spożywać. Po pierwsze nie powinno podawać się im kości drobiowych. One łatwo się łamią, a ich ostre końce mogą poranić pyszczek, przełyk lub żołądek.

Większość hodowców podaje surowe białko kurze, co jest błędem. Zawiera ono awidynę. Jest to substancję, która „unieczynnia” witaminę H. Ta zaś jest konieczna kotu między innymi do utrzymania liczby czerwonych ciałek krwi na odpowiednim poziomie. Można kupić karmę dla kotów. Nie można podawać natomiast karmę dla psów. Ta zawiera za mało białka jak dla zdrowego kota. Sucha karma także nie jest zbyt dobra.

Można ją podawać, ale tylko, jeśli cierpi na choroby dróg moczowych. Taki pokarm może, bowiem zaostrzyć objawy choroby, a nawet zatrzymać mocz w organizmie – a to grozi śmiercią. To są podstawowe wiadomości, jakie powinien wiedzieć hodowca. Dostosują się do tych zasad na pewno wasze zwierzątko będzie zadowolone i zdrowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz