Zalety dogoterapii

Dobrze wyszkolone psy, przygotowane do pracy z dziećmi, mogą odwiedzać szpitale. W Polsce jest parę szpitali, które zorganizowały taką akcje. Potulne czworonogi odwiedziły szpital dziecięcy wraz ze swoimi opiekunami z fundacji C, która szkoli psy do dogoterapii. Dzieci, do których przychodzą czteronogi są wesołe, częściej się uśmiechają i lepiej znoszą pobyt w szpitalu.

Te psy są bardzo spokojne, łagodne i przyjazne. Przez zabawy i przytulanie psa niepełnosprawne dzieci dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać ćwiczenia. Czworonodzy terapeuci nie leczą, ale pozwolą zapomnieć o bólu i samotności. Psy nie noszą białych fartuchów, więc dzieci nie mają powodu się ich bać. Czworonożny terapeuta jest odpowiednio wychowywany już od 4 tygodnia życia.

To szkolenie trwa zwykle rok lub dwa. Jako rehabilitanci psiaki ćwiczą i bawią się z dziećmi. Te pozornie błahe zadania maja pobudzić zmysły wzroku, słuchu i dotyku chorych maluchów. Ludzie z fundacji potrafili docenić zalety psów i dobrze je wykorzystać. Takie czworonogi są potulne, dobrze nastawione do ludzi, spokojne, no i oczywiście nie są agresywne.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

Dodaj komentarz