Zanim adoptujesz psa

Jeśli decydujemy się na adopcję psa powinniśmy pamiętam, że nie każdy pies będzie mógł dostosować się do warunków, jakie chcemy mu zaoferować. Warto tutaj zainteresować się niżej wymienionymi aspektami:

1) Przed adopcją dowiedz się, z jakiego powodu trafił do schroniska – uciekł, był agresywny w stosunku do ludzi/innych zwierząt i zastanów się, czy potrafiłbyś temu zapobiec.
2) W miarę możliwości udaj się z psem kilka razy na spacer, gdy jest jeszcze w schronisku – poznasz jego zachowanie lepiej niż gdyby znajdował się w boksie/budzie.
3) Zastanów się co zrobiłbyś z psem, wyjeżdżając na wakacje.
4) Pies, który znaczną część swojego życia spędził w schronisku, może odczuwać lęk przed zmianami – aby temu zapobiec, powinno się mu zapewnić bardzo regularne życie – o tej samej pory spacery, podawanie jedzenia itp.
5) Pies, często nawet po roku od adopcji, odkrywa coraz to nowsze cechy swojego charakteru – musisz być przygotowany na ewentualne niespodzianki, jak chęć dominacji, nadmierna energia, (z którymi można sobie oczywiście mimo wszystko poradzić.
6) W sytuacji, jeśli adoptujesz psa rasowego bądź rasowopodobnego, musisz się liczyć z plusami i minusami danej rasy (np. wyżły potrzebują długich spacerów, inaczej mają zbyt dużo enerii i niszczą sprzęty). Czasami poprzedni właściciel mógł też oddać psa, bo ten nie spełnił oczekiwanych wzorców danej rasy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Interesują Ciebie zwierzęta? Głównie psy lub ewentualnie koty? Zapraszam do dyskusji na KingDog.pl. Znajdziesz na naszej stronie setki opisów ras psów oraz kilkanaście popularnych kotów. Oprócz opisów przeczytasz również ciekawe porady. Zapraszam do częstych odwiedzin i komentowania newsów.

1 thought on “Zanim adoptujesz psa”

Dodaj komentarz